Masz kompleksy, które nie pozwalają Ci cieszyć się życiem? Dowiedz się jak je pokonać


 

Medycyna estetyczna na przestrzeni ostatnich lat poczyniła ogromne postępy. Dziś każdy może wyglądać dokładnie tak, jak chce. Operacje plastyczne, wypełniacze, liposukcja – to tylko część usług jakie znaleźć można we współczesnych gabinetach.

 

 

Co na ten temat mówią sami specjaliści?

 

 

„Klinika, w której pracuję przyjmuje miesięcznie kilkudziesięciu pacjentów. Każdy z nich tworzy odrębną historię, ale wszystkich łączy jedno – z jakiegoś powodu nie akceptują swojego ciała. Lekarze, tacy jak ja, są po to, aby ci wszyscy ludzie mogli spojrzeć w lustro widząc człowieka, jakim chcą być. Medycyna estetyczna to nie żadna fanaberia współczesnego świata. Przyjmując kolejnych pacjentów wiem, że to jedyna szansa, dzięki której wielu może zasypiać z uśmiechem na twarzy” – mówi lekarz specjalista.

 

 

Z jakimi problemami borykamy się najczęściej?

 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy człowiek inaczej postrzega swoje ciało, pragnie innych zmian i dąży do własnych, wyznaczonych celów. Postanowiliśmy się jednak przyjrzeć temu zagadnieniu z nieco innej perspektywy. Dowiedzieliśmy się z jakich zabiegów korzystamy najczęściej.

 

 

Wypełniacze – sposób na przeciwdziałanie procesom starzenia

 

Zmarszczki, blizny i inne defekty pojawiające się na skórze ciała mogą być usuwane nie tylko za pomocą zabiegów chirurgicznych. Współczesna medycyna daje w tym zakresie znacznie szersze możliwości.

 

Botox – popularny wypełniacz, którego celem jest czasowe paraliżowanie nerwów odpowiedzialnych na przykład za zmarszczki. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest przy pomocy cienkiej igły przez doświadczonego lekarza, jakiego można znaleźć np. w gabinecie http://drpabianczyk.pl/zabiegi/plastyka-brzucha i w ten sposób skutecznie poprawić swój wygląd. Zabieg bywa nieprzyjemny, ale nie jest bolesny. Prawidłowo wykonany nie powinien pociągać za sobą żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

 

Kwas hialuronowy – występuje naturalnie w ludzkim organizmie i jest odpowiedzialny między innymi za wiązanie wody. Z biegiem lat jego stężenie jest coraz niższe, ale na szczęście żel z kwasu hialuronowego występuje dzisiaj w formie syntetycznej i jest to drugi z kolei, najczęściej wybierany wypełniacz.

 

Komórki macierzyste – uzyskuje się je w wyniku specjalnej filtracji krwi pacjenta. Zabieg wciąż jest kosztowny, ale przynosi najlepsze i najbardziej naturalne efekty.

 

Oczywiście zmarszczki to niejedyny problem z jakim zmagają się pacjenci gabinetów medycyny estetycznej

 

Wśród wielu osób można zaobserwować nadmierne łysienie. Zwykle z dolegliwością tą zmagają się mężczyźni, ale pacjentkami gabinetów coraz częściej są również kobiety cierpiące na przykład z powodu zaburzeń androgenowych. Obecnie najskuteczniejszą formą leczenia tej przypadłości jest transplantacja włosów i korzystanie z usług trychologa.

 

 

 

Biust – atrybut każdej kobiety

 

Niestety, nie wszystkie panie mogą poszczycić się biustem jakiego wymagają kanony współczesnego piękna. Na szczęście również tutaj z pomocą przychodzą lekarze. Powiększanie piersi przy pomocy wkładek silikonowych wymaga jednak interwencji chirurgicznej i jak w przypadku każdej operacji może nieść za sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

 

 

A co z innymi zabiegami?

 

Labioplastyka, liposukcja, odsysanie tłuszczu – każda, profesjonalna klinika medycyny estetycznej posiada indywidualny zakres świadczonych usług. Każdy z pacjentów z całą pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.