Czym jest liposukcja?

 

Słyszymy o liposukcji na każdym kroku, jednak nie wiele o niej wiemy, twierdzi specjalista chirurgii plastycznej – www . Liposukcja to zabieg małoinwazyjny, wykorzystywany do modelowanie sylwetki. Jego największym atutem jest to, że efekt można osiągnąć w bardzo krótkim czasie, a sam zabieg nie pozostawia blizn. Liposukcja pomaga pozbyć się zbędnego tłuszczu, jednak nie jest wskazana dla osób z nadwagą.

 

Liposukcja to zabieg mało-inwazyjny.

Dzięki liposukcji można skorygować sylwetkę szybko i skutecznie. Zabieg jest małoinwazyjny, tłuszcz odsysa się przez rurki, które są wprowadzane pod skórę. Kilka dni po liposukcji z tych otworów może wydostawać się wydzielina, co jest normą. Ważne, żeby kilka tygodni trzeba nosić obcisłe ubrania, które można zdjąć tylko na czas kąpieli. Jeżeli po operacji nie występuje powikłań, to efekty liposukcji możemy zobaczyć po kilku miesiącach, ponieważ obrzęk pooperacyjny może się utrzymać dość długo. Warto pamiętać, że operacja nie zawsze pomoże w osiągnięciu płaskiego brzucha, ponieważ podczas zabiegu nie cały tłuszcz można odessać oraz zostają przegrody z tkanki tłuszczowej.

 

 

Oprócz zabiegów chirurgicznych warto pamiętać o prawidłowym odżywianiu się oraz aktywnym trybie życia. Jeżeli po operacji wrócić do niezdrowej diety i siedzenia na kanapie wieczorem zamiast ćwiczeń, efekty bardzo szybko znikną, a brzuch może stać się jeszcze większy. Zabieg może być wykonany jak przy znieczuleniu ogólnym, tak i przy znieczuleniu miejscowym. Liposukcja pojawiła się w latach 1960 za sprawą chirurgów z Europy. Pierwszy zabieg był wykonany z użyciem prymitywnych technik łyżeczkowania.